ÜRETİM TESİSLERİMİZ

Burcu Gıda, 1982 yılında küçük bir işletme olarak faaliyete geçmiştir. Zamanla pazar ağını genişleterek, yaptığı yatırımlarla üretim tesislerini genişletmiştir. 500 - 600 m2'lik bir işletmede üretim yaparken şimdi; 50.000 m2 açık ve 10.100 m2 kapalı bir üretim alanında üretim yapmaktadır.

Bugün Burhaniye'de ve Çanakkale, Yenice ilçesinde olmak üzere iki üretim tesisi ile gıda sektöründe üretimine devam etmektedir.

2000'li yıllarda modern bir laboratuar kurarak araştırma, geliştirme çalışmalarını kendi bünyesinde yapmaya başlamıştır. Laboratuarında tecrübeli gıda mühendisi ve teknikerleri ile üretime giren her türlü zirai ürünü, üretimin her aşamasında fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik analizini ve kontrolünü yapmaktadır. Sektördeki yeni çıkan teknolojik gelişmeleri, önemli gıda kuruluşlarının, ülkemizdeki ve dünya üniversitelerinin yaptığı çalışmaları yakından takip ederek üretimini ve hizmetini sürekli geliştirmektedir.
İlk olarak domates ürünü Salça ile gıda sektörüne giren Burcu Gıda, zamanla yaptığı yatırımlar ve arge çalışmaları sonucunda ürün çeşidini genişletmiştir. Domates, Biber salçaları başta olmak üzere, Ketçap ve Mayonez, Konserveler, Haşlanmış ürünler, Hazır yemekler, Soslar gibi 12 kategoride 450'yi aşkın ürün çeşidine ulaşmayı başarmıştır.